top of page

Nápad na Optimistic coffin vznikl v roce 2013 v hlavě designéra Jiřího Ďuriše. Chtěl se jako nadšený průmyslový designér věnovat něčemu, co se zanedbává, co v průběhu posledních několika desítek let nepodstoupilo žádný redesign, čemu by se měla začít věnovat větší pozornost a vzpomněl si přitom na moment, kdy mu odešla máma. Bylo to v 80. letech a pohřeb se nesl v duchu absolutní bezmoci, smutku a deprese. Od té doby se u nás v tomto směru bohužel moc nezměnilo. Rakve na našem trhu mají téměř stejný typický tvar, barevnost a kýčovitý ornament. Pouhý pohled na takové rakve pak ve většině lidí vyvolává úzkost.


Rakve Optimistic coffin jsou jiné nejen svým tvarem a barevností, ale hlavně myšlenkou návratu důstojného rozloučení s osobou blízkou. Snažíme se pomocí designu dělat z traumatizující události hluboce lidský a osobní rituál rozloučení a umožnit důstojné a pokud možno hezké poslední rozloučení s blízkou osobou. Proto je Optimistic coffin promyšlena do posledního detailu. Neřešíme jen to, jak produkt vypadá zvenku, ale důležité je pro nás také i vnitřní vybavení. Na výrobu polstrování a polštářů používáme kvalitní látky ze 100% bavlny. Polštáře pak plníme voňavou přírodní směsí. Ve stejném designu jsme navrhli rovněž Optimistic urn - dřevěné urny do interiérů včetně verze pro odsyp, kde je možný výběr plátěného designového pytlíku.


Jako poslední jsme do produktového portfolila Optimistic coffin (i když s velice těžkým srdcem) přidali i Coffinku – produkt pro pomyslné zmírnění snad nejtěžší životní zkoušky všech rodičů a umožnění co nejdůstojnějšího rozloučení s malými andílky.


Nabízíme kvalitní výrobky, k nimž přistupují všichni lidé z týmu Optimistic coffin s neskutečnou láskou a péči. Hnacím motorem pro vývoj Optimistic coffin byla touha po změně a boření mýtů v oblasti, která je pro většinu lidí totálně tabu. Celý tým Optimistic coffin musel díky tomu ujít dlouhou a ne vždy lehkou cestu. Od počátku na projektu členové týmu pracovali zcela dobrovolně, převážně ve svém volném čase, ale s o to větším nadšením. Znají tak pozadí vývoje výrobků, podíleli se svými nápady na výsledné podobě všech produktů, marketingové strategii, spoluvytvořili tak značku Optimistic coffin a stali se součástí její identity.
 

V roce 2018 postoupil Jiří Ďuriš licenci k výrobě a prodeji Optimistic coffin, stejně tak jako všechny zakládající členy týmu, Pavlu Breginovi, který byl součástí týmu téměř od samotného začátku. Optimistic coffin Jiří Ďuriš ale neopouští a nadále si ponechává funkci Art direktora.
 

 

Členové týmu Optimistic coffin:
 

Pavel Bregin
jednatel, výrobce, dodavatel

 

MgA. Jiří Ďuriš
ArtDirector, designer a autor Optimistic coffin

Obchodní zástupce
 

Jan Novotný

Obchodní zástupce, objednávky, doprava a distribuce

bottom of page